Bukiet róż w nieco innej odsłonieOto prosty sposób na wykonanie bukietu z... sztucznych kwiatów. W moim przypadku są to róże i hortensje.
Aby zrobić go  samodzielnie potrzebne będą: doniczka, gąbka florystyczna, nożyczki lub nożyk, ozdobna wstążka, no i oczywiście kwiaty.


Gąbkę florystyczną trzeba dociąć tak, aby wypełniła wnętrze doniczki, w której chcemy umieścić kwiaty. Następnie formujemy bukiet wbijając kolejno pojedyncze kwiaty tak, aby całkowicie zasłoniły gąbkę florystyczną. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiedniej wielkości doniczkę. Na koniec ozdobiłam doniczkę wstążką i... bukiet gotowy.


***
Choć jestem ogromną miłośniczką tego co naturalne i najbardziej na świecie kocham żywe kwiaty, muszę przyznać, że te róże oczarowały mnie tak bardzo, że musiałam je mieć. To niezwykłe, jak teraz sztuczne kwiaty potrafią być piękne i do złudzenia przypominać żywe.

Kiedyś uważałam, że sztuczne kwiaty nadają się jedynie na wiązanki na cmentarz, teraz coraz bardziej się w nich zakochuję.  Te pochodzą ze sklepu Home & you, można tam znaleźć piękne rzeczy do dekorowania mieszkań ale niestety, nie jest to sklep tani. Dlatego najczęściej kupuję tam rzeczy na wyprzedażach. 

Bukiet ze sztucznych kwiatów ma wiele zastosowań, może być np. ozdobą stołu, ale również można postawić go w pomieszczeniach o ograniczonym dostępie światła czy w ogóle bez okna, np. w holu, w przedpokoju, w łazience. Kolejną zaletą takiego bukietu jest to, że nie trzeba go podlewać ani wymieniać wody w wazonie, nie schnie, a więc nie oblatują mu liście i kwiaty a tym samym nie śmieci. No i można cieszyć nim oko o wiele dłużej niż w przypadku żywych kwiatów. Zresztą oceńcie sami, czy Wam się podoba.

Ja moim bukietem postanowiłam obdarować mamę:)Share this:

JOIN CONVERSATION

1 komentarze:

  1. Nigdy nie przypuszczalam, ze sztuczne kwiaty moga tak wspaniale zdobic. I chociaz przyznam, ze widok naturalnego kwiatu jest nie zastapiony to jednak warto dac szanse innej naturalnosci...musze skorzysta z twojego pomyslu :)

    OdpowiedzUsuń