Trzy rozgrzewające napoje na zimowe dni

Na zimowe dni proponuję 3 szybkie w wykonaniu  napoje, które pomogą nam się rozgrzać. Nie bez powodu piszę o tym akurat teraz, czyli po świętach. Jest to najlepszy moment na ich przygotowanie z tego względu, że często mamy jeszcze w domu pozostałości po świętach w postaci słodyczy, czekolad, bakali czy owoców. Bywa, że nie wiemy co z nimi zrobić. Oto moja propozycja jak je wykorzystać

1. Herbata "na bogato"
Ja zaparzam zwykłą czarną herbatę, bo taką akurat najbardziej lubię. Do niej wrzucam kawałki pomarańczy lub mandarynek, plasterek cytryny, goździki oraz bakalie np rodzynki, żurawinę, orzechy. Dosładzam to cudo miodem i gotowe.

2. Grzaniec z bakaliami
W zimowe wieczory nie do przecenienia. Wystarczy mocno podgrzać wino a następnie doprawić je ulubionymi smakami według uznania. Jak wyżej, czym więcej bakali i pomarańczy pomieści nasz grzaniec, tym lepiej.
3. Czekolada na gorąco
To propozycja dla tych, którzy nie liczą kalorii.
Przyznaję, że najlepiej smakuje z prawdziwej, gorzkiej czekolady gdzie zawartość kakao wynosi 70 lub nawet 90% ale można ją też zrobić np z czekoladowych mikołajów, które zostały po świętach. Rozpuszczam taką czekoladę w kąpieli wodnej a następnie dodaję śmietanę kremówkę.

SMACZNEGO

Share this:

JOIN CONVERSATION

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz